Użycie logo w komentarzu przeszkadza, a pośrednie finansowanie ruskiej machiny wojennej już nie. Oto moralność według Fortum Polska. Na reakcję protestującej społeczności nie trzeba było długo czekać. Nie damy się zastraszyć.

➡️ „fortum zupełnie jak putin prowadzi politykę eksterminacji ludzi zarówno przez montowanie trujących spalarni na zamieszkałych terenach, jak i finansując rzeź na Ukrainie. fortum tak jak putin wprowadziło by najchętniej ustawę zakazującą mówienia prawdy o swoim zbrodniczym postępowaniu, a tych co mówią prawdę zastraszają i najchętniej zamknęliby im usta, tak jak to robi putin ze swoimi przeciwnikami🤬 fortum to zwykły ruski troll👺, który nienawidzi Polski i Polaków, dlatego chcą nas truć, zastraszać i finalnie ściągać z nas pieniądze.” – mocno podsumowuje Małgorzata Sikora z grupy Zielony Mirków.

Takich komentarzy jest znacznie więcej. Społeczność protestujących mieszkańców jest oburzona bezczelnymi próbami zamknięcia ust. I to w sytuacji gdy równolegle firma Fortum pośrednio wspiera reżim putina i rosyjską agresję na Ukrainę 🇺🇦, nie wycofując się z działaności w rosji. Pismo od Fortum rozsierdziło społeczność.

➡️ Więcej o wezwaniu Fortum pisaliśmy tutaj:
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/04/15/fortum-kontratakuje/

Przypomnijmy, że Fortum ma w rosji 12 elektrociepłowni i udziały w kolejnych 52. wspólnie z Gazpromem, na których tylko w ubiegłym roku zarobiła 500 mln EUR. Oddział rosyjski jest największym z oddziałów Fortum pod względem liczby pracowników. Firma podkreśla jego znaczenie, chwali się zdjęciami z putinem, orderem przyjaźni i kolejnymi instalacjami otwieranymi w rosji. Ostatnią pochwaliła się kilka dni temu, nie bacząc na to, że równolegle siły rosyjskie masakrują ludność sąsiedniego państwa.

Ta podwójna moralność jest widoczna także w naszym kraju. Firma Fortum cały czas manipuluje opinią publiczną, przeinacza antyspalarniane cele unijne określone w dyrektywach oraz ignoruje wyniki badań naukowych, które dowodzą długofalowej szkodliwości spalarni śmieci. Tak jak wokół Nicei, gdzie pomimo modernizacji i filtrów nadal notuje się podwyższony poziom zachorowań na nowotwory.

Co więcej, firma Fortum wmawia opinii publicznej, że spalanie śmieci przełoży się na niższe rachunki za prąd, co jest wierutną bzdurą. Tę i inne manipulacje wielokrotnie obalaliśmy w cyklu STOP MANIPULACJOM. Firma nie tylko nie zaprzestała swoich praktyk, ale nawet nie raczyła się do tego odnieść.

Bardzo zirytowało ją natomiast użycie logo w jakimś memie w komentarzu. Dzieje się to w tym samym czasie, kiedy na ulicach Helsinek protestują przeciwko kontynuowaniu działalności w rosji przez m.in. fińskie firmy. Ociekające krwią logo Fortum jest tam zestawiane z ociekającymi logo innych firm. Czy te osoby również zamierza ścigać Fortum? 🤷‍♀️🤷‍♂️

➡️ Więcej o biznesach Fortum w rosji pisaliśmy tutaj:
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/04/08/550/

➡️ Więcej o manipulacjach Fortum pisaliśmy tutaj:
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/02/13/stop-manipulacjom-cz-5/
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/02/08/stop-manipulacjom-cz-4/
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/02/05/stop-manipulacjom-cz-3/
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/01/31/stop-manipulacjom-cz-2/
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/01/29/stop-manipulacjom-cz-1/