Złożyliśmy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego kolejną ekspertyzę prawną prof. Szewczyka, w której obala on pseudo argumenty skargi Fortum. Ekspertyzę opłaciliśmy dzięki Waszym wpłatom i środkom z 1%, za co bardzo dziękujemy! To jednak nie koniec postępowania…

➡️ Sprawa spalarni wkroczyła na żmudny etap sądowy i toczy się dwutorowo.
➡️ Fortum odwołało się od decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
➡️ Równolegle mieszkańcy składają skargi do WSA na skandaliczne zapisy miejscowego planu, który otworzył drogę do uciążliwych przedsięwzięć.
➡️ Czeka nas dalsza, bardzo żmudna i kosztowna przeprawa formalno-prawna, która z pewnością trafi też do NSA.
➡️ Same ekspertyzy prof. Szewczyka kosztowały dotąd 30 tys. zł. To jednak jeden z najwybitniejszych autorytetów w kraju.
➡️ Prosimy, wesprzyjcie nasze działania! https://zrzutka.pl/c6gsd6

Na co potrzebne są środki, które zbieramy? Na to czego nie da się zrobić społecznie. Jednym z takich działań są profesjonalne ekspertyzy prawne, które stanowią potężny argument w toczącej się obecnie przeprawie prawnej. Szczególnie, jeżeli są to ekspertyzy takiego kalibru jak prof. Marka Szewczyka, jednego z najwybitniejszych autorytetów prawa administracyjnego w kraju!

Jesteśmy przekonani, że pierwsza ekspertyza prof. Szewczyka pomogła uzyskać tak jednoznaczne i pozytywne dla nas orzeczenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Dzięki temu Fortum po raz drugi spotkało się z odmową wydania decyzji środowiskowej, która jest niezbędna do budowy spalarni.

‼️ Korporacja walczy jednak dalej, bo w grę wchodzą przecież miliardy na spalaniu śmieci. Teraz postępowanie przeniosło się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, gdzie Fortum zaskarżyło orzeczenie SKO. Firma niewątpliwie liczy, że protestująca społeczność w końcu zmęczy się i zniechęci, co otworzy drogę do budowy spalarni.

My jednak nie odpuszczamy i ponownie sięgnęliśmy po specjalistyczne ekspertyzy prawne, aby wykazać, że Fortum nie ma racji. Niedawno Stowarzyszenie EKO-UNIA, złożyło odpowiedź na skargę Fortum, którą przygotowała renomowana kancelaria prawna Jendrośka Jerzmański Bar i Wspólnicy.

Teraz dołączyliśmy do tego jeszcze ekspertyzę prawną prof. Szewczyka, którą złożyło Stowarzyszenie Nasze Pawłowice i Ramiszów. Profesor Szewczyk ponownie nie pozostawia suchej nitki na argumentacji Fortum, wytyka rażące błędy i sprzeczności. Liczymy, że będzie to mocny argument dla WSA.

Z treścią ekspertyzy możecie zapoznać się pod poniższym linkiem:
www.stopspalarni.pl/ekspertyza_szewczyk2.pdf

Odpowiedź na skargę złożona przez EKO-UNIĘ:
www.stopspalarni.pl/wsa_odp_eko-unia.pdf

Pierwsza ekspertyza prof. Szewczyka:
www.stopspalarni.pl/ekspertyza_szewczyk.pdf