Rosyjskie interesy Fortum w głównym wydaniu programu FAKTY TVP3 Wrocław. Na łamach strony internetowej TVP3 Wrocław opublikowany został także artykuł na ten temat.

➡️ https://wroclaw.tvp.pl/1631511/fakty

Czytamy w nim: „Fortum działa w Rosji nieprzerwanie od ponad 20 lat. Nie wycofując się z Federacji Rosyjskiej spółka daje ciche przyzwolenie na to, co dzieje się na Ukrainie – przekonują wrocławscy społecznicy. – Ta firma zarabia tam gigantyczne pieniądze, pół miliarda euro w ciągu jednego roku – twierdzą.

– Jest to dla nas niebywałe, że firma, która należy do fińskiego państwa, wciąż nie wycofuje się z Rosji, działa tam nieprzerwanie, a ma możliwość, by się wycofać i pośrednio wspiera zbrodnie Putina – zauważa Leszek Kędzior z lokalnej inicjatywy.
– Zdecydowaliśmy się poinformować o naszym wzburzeniu fiński rząd. Przede wszystkim wskazaliśmy, w jakiej mierze Fortum działa w Rosji, że to największy oddział tej korporacji – mówi Ewa Rozkosz z lokalnej inicjatywy.”

Fortum przesłało redakcji TVP3 oświadczenie. Czytamy w nim: „Fortum wstrzymało wszystkie nowe inwestycje w Rosji i nie będziemy przekazywać żadnego nowego finansowania rosyjskim spółkom zależnym. Wyjście z Rosji w obecnej sytuacji nie jest prostym zadaniem i na razie nie wiadomo, czy byłoby to w ogóle możliwe”.

Więcej informacji na ten temat pod poniższymi linkami:

➡️ Materiał TVP3:
https://wroclaw.tvp.pl/59778805/rosyjskie-interesy-fortum

➡️ List otwarty do Premier Finlandii:
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/04/20/list-otwarty-do-premier-finlandii/

➡️ Fortum nie oglądając się na nic kontynuuje biznes w rosji:
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/04/22/fortum-po-raz-czwarty-liderem-w-rosji/

➡️ Więcej na temat Fortum i rosji:
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/04/08/550/