Wygląda na to, że informacje o rosyjskich biznesach Fortum mocno kogoś wzburzyły. To wiadomość dla Fortum w miejscu forsowanej spalarni. 🏭🔥

Przypomnijmy, że Fortum posiada w rosji 12 elektrociepłowni i udziały w kolejnych 52., wspólnie z Gazpromem. 🙄 Tylko w ubiegłym roku zyski Fortum z działalności w rosji wyniosły aż pół miliarda euro (!). To aż 2/3 przychodów (a nie zysków) sieci Leroy Merlin w rosji, wobec której postępowania trwają protesty w całej Europie. Oddział rosyjski jest największym z oddziałów Fortum pod względem liczby pracowników. Firma podkreśla jego znaczenie, chwali się zdjęciami z putinem i orderem przyjaźni.

Pomimo ataku rosji na Ukrainę i bestialstwa rosyjskich żołnierzy, Fortum nie wycofało się z działalności w rosji. W Finlandii trwaja prostety. Ociekające krwią logo Fortum, które symbolizuje współpracę z reżimem Putina i pośrednie finansowanie wojny, zestawiane jest m.in. z logo Leroy Merlin. Ludzie wychodzą na ulicę i żądają wycofania Fortum z działalności w rosji, a nawet dymisji jednego z ministrów rządu. Finlandia (państwo i jej instytucje) ma większościowy pakiet udziałów Fortum.

➡️ Trudno nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z firmą w dużej mierze rosyjską. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/04/08/550/