Tego dnia na wokandzie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego stanie skarga Fortum na odmowę wydania decyzji środowiskowej. Zachęcamy do przybycia!

Posiedzenie sądu odbędzie się 18 lipca o godz. 12:00 w sali C budynku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu przy ul. Św. Mikołaja 78-79. Zbiórka o 11:40 przed wejściem. Przed sądem będzie reprezentować nas trójka wybitnych prawników: mec. Marcin Gruszko, mec. Magdalena Bar i mec Krzysztof Drewniak. Zachęcamy do przybycia na ogłoszenie wyroku. Pokażmy, że mieszkańcy interesują się tą sprawą, ale BEZ KOSZULEK, BEZ TRANSPARENTÓW. Jakiekolwiek manifestacje mogą zostać odebrane jako naruszenie powagi sądu.

Przypomnijmy, że firma Fortum dwukrotnie otrzymała odmowę wydania tzw. decyzji środowiskowej dla forsowanej przez siebie spalarni – najpierw od Wójta Gminy Wisznia Mała, a następnie od Samorządowego Kolegium Odwoławczego. To jednak nie zamknęło sprawy, bo ta prorosyjska korporacja nadal brnie do budowy toksycznej instalacji. Nie tylko zaskarżyła decyzję do WSA, ale także jakby nigdy nic stara się o pół miliarda złotych (sic!) dofinansowania z NFOŚiGW oraz kontynuuje medialne manipulacje.

Wtorkowa rozprawa będzie decydująca dla sprawy spalarni. Zachęcamy do przybycia. Zastrzegamy, że sala sądu administracyjnego ma ograniczoną liczbę miejsc dla widowni, ale mimo wszystko warto przyjść choćby po to aby pokazać, że nie jest to nam obojętne!