Już tylko niespełna miesiąc pozostał do końca rozliczeń podatkowych za 2022 r. Gorąco prosimy o Wasze wsparcie,. bo sprawa spalarni nadal się toczy, a wręcz nabiera tempa.

Fortum absolutnie nie odpuszcza planów budowy spalarni. Korporacja złożyła wniosek o dofinansowanie, powróciły medialne manipulacje. W tle toczą się sprawy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym – w sprawie odmowy wydania decyzji środowiskowej oraz skarg na zapisy miejscowego planu. Część z nich trafiła już do NSA, który jednak je oddalił. Niewykluczone, że trafią one aż do Strasburga, bo odpuszczać nie zamierzamy!

Ta walka kosztuje jednak masę czasu i środków. Choć mamy „na pokładzie” aż czworo prawników, którzy działają społecznie, skomplikowana materia wymaga zasięgania specjalistycznej pomocy prawnej i ekspertyz z zewnątrz. A za te trzeba już zwyczajnie zapłacić.

Same ekspertyzy prof. Szewczyka kosztowały dotąd blisko 30 tys. zł (pierwsza 18,3 tys. zł, druga 11 tys. zł)! Bez nich nie bylibyśmy jednak przekonani o ostatecznym zwycięstwie w które cały czas wierzymy.

Dlatego gorąco apelujemy o wsparcie. Żebyśmy za jakiś czas nie obudzili się w cieniu komina…

Jak możesz pomóc?

Przelej datek na konto:
Stowarzyszenie Nasze Pawłowice i Ramiszów
nr 31 1240 6768 1111 0010 3650 2344
(z dopiskiem: na cele statutowe)

Przekaż % swojego podatku na nasze działania
KRS 0000358161