Prosimy, wspomóż nasze działania! Rozliczając PIT przekaż % swojego podatku na KRS 0000358161.

Przypomnijmy, że Fortum dwukrotnie otrzymało odmowę wydania tzw. decyzji środowiskowej niezbędnej do budowy spalarni. Korporacja zaskarżyła tę odmowę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten rozesłał niedawno opinie prawne i stanowiska poszczególnym stronom postępowania. To znak, że coraz bliżej posiedzenie w tej sprawie, a więc i wyrok. ⚖️

Przy tej okazji warto przypomnieć na co m.in. przeznaczane są środki, które zbieramy. To specjalistyczne ekspertyzy i opinie prawne, które potwierdzają, że mamy rację – bo walka toczy się głównie na froncie prawnym. Bez tego bylibyśmy na znacznie słabszej pozycji, bo bogata i zdeterminowana korporacja, najęła do forsowania swoich interesów jedną z najdroższych kancelarii prawnych – CMS.

Właśnie dlatego tak ważne są przedkładane przez nas stanowiska, takie jak np. ekspertyzy prof. Szewczyka, jednego z najwybitniejszych autorytetów prawa administracyjnego w kraju. Tylko dwie ekspertyzy profesora kosztowały 30 tys. zł. Poniżej upubliczniamy kolejne stanowisko potwierdzające nasze racje – tym razem kancelarii Drewniak Wróblewski.

Jesteśmy przekonani, że sąd przychyli się do naszych argumentów i wygramy!

Wszystko to jednak kosztuje, dlatego gorąco prosimy o Wasze wsparcie. Wystarczy wskazać KRS 0000358161 Stowarzyszenia Nasze Pawłowice i Ramiszów w deklaracji rocznej PIT. Dziękujemy!