Wojna wojną, sankcje sankcjami, a Fortum nadal robi biznesy w rosji i chwali się kolejnymi sukcesami – m.in. konferencją w Moskwie dla obecnych i PRZYSZŁYCH partnerów.

Przypomnijmy, że korporacja Fortum znaczną część biznesu prowadzi w rosji, dostarczając tam ponad połowę ciepła i wspólnie z Gazpromem kontrolując kilkadziesiąt elektrociepłowni, na czym tylko w ubiegłym roku zarobiła pół miliarda euro. Świadczy na rzecz rosji strategiczne usługi energetyczne i tym samym pośrednio wspiera rosyjską agresję na Ukrainę…

„Business as usual” w wydaniu Fortum trwa w najlepsze, na co wskazują rosyjskojęzyczne strony korporacji. Ostatnio w rosyjskim Fortum sporo dzieje. I tak np.:

Dzisiaj Fortum pochwaliło się zorganizowaną w Moskwie „konferencją dla dostawców, w której wzięło udział ponad 200 obecnych i potencjalnych partnerów firmy.”

„„Obecnie Fortum zawiera ok. 90% kontraktów z dostawcami w oparciu o wyniki procedur konkurencyjnych, dlatego skuteczność i przejrzystość zakupów jest ważna dla utrzymania sprawnego działania i rozwoju całej firmy (…)” – powiedział Dmitrij Kuzin, Wiceprezes ds. Zakupów i Inwestycji Fortum SA.” – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.
https://www.fortum.ru/media/2022/11/fortum-provel-forum-postavschikov

17 października Fortum chwaliło się z kolei modernizacją elektrociepłowni Тюменская ТЭЦ-1.

Jak czytamy w komunikacie prasowym: „Тюменская ТЭЦ-1 dostarcza energię elektryczną i moc na Hurtowy Rynek Mocy i Energii Elektrycznej (WECM), a także jest największym w mieście źródłem energii cieplnej. Na stacji pracują dwa identyczne bloki gazowo-parowe, których główne urządzenia energetyczne składają się z turbiny gazowej, bloku kotłowego i turbiny parowej.”
https://www.fortum.ru/media/2022/10/tyumenskaya-tec-1-povysila-nadyozhnost-energosnabzheniya-potrebiteley

Sztandarową wiadomością na stronach rosyjskiego Fortum pozostaje oczywiście komunikat, że korporacja po raz czwarty z rzędu została najbardziej efektywną spółką wytwórczą w rosji.

„Fortum to wiarygodny partner dla rosyjskiego sektora energetycznego. (…) Fortum eksploatuje siedem elektrociepłowni na Uralu i Syberii Zachodniej, a także jest największym inwestorem w energię odnawialną w kraju. Fortum Corporation posiada ok. 29% udziałów w spółce ТГК-1 (TGC-1), która wytwarza energię elektryczną i ciepło w północno-zachodniej Rosji.” – czytamy w komunikacie.
https://www.fortum.ru/fortum-samaya-effektivnaya-generiruyuschaya-kompaniya-v-rossii

Nie da się tego wszystkiego skomentować kulturalnymi słowami…