Mija 524 dzień naszego protestu przeciwko budowie spalarni śmieci. Za nami około 150 spotkań, niezliczona liczba pism, maili, telefonów. Jeszcze długa droga do pozytywnego finału, ale jesteśmy pewni, że – z Waszą pomocą – zwyciężymy!

Komitet społeczny STOP wrocławskiej spalarni spotyka się regularnie, KAŻDEGO TYGODNIA. Takich spotkań mamy już za sobą 74. Drugie tyle było spotkań nieregularnych – z samorządowcami, politykami, mieszkańcami. Nawet nie obejrzeliśmy się, gdy minęło już ponad 500 dni od początku naszego protestu…

Nie sposób zliczyć ogromnej liczby telefonów, maili, pism i poświęconego na to wszystko czasu mnóstwa osób zaangażowanych w działania. Jednak nie odpuszczamy, bo na to właśnie liczy Fortum – na „zmęczenie materiału”.

Protest w liczbach:
➡️ 524 dni trwają działania, 7 dni w tygodniu
➡️ 150 spotkań związanych z protestem, w tym
➡️ 74 regularne spotkania Komitetu STOP wrocławskiej spalarni
➡️ 367.430 osób w zasięgu na Facebooku
➡️ 276.788 aktywności pod postami
➡️ 115.000 zł orientacyjnie kosztowały już działania, w tym
➡️ 29.520 zł dwie ekspertyzy prof. Szewczyka
➡️ kilkadziesiąt tysięcy ulotek rozdaliśmy
➡️ 250 bannerów STOP spalarni nam skradziono

Wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu olbrzymiej rzeszy osób, dzięki WAM. Czasy mamy bardzo trudne, dopiero co wyszliśmy z pandemii to wybuchła wojna na Ukrainie, obecnie szaleje inflacja i trwa kryzys energetyczny.

Jednak nie możemy odpuszczać, bo zaszliśmy już tak daleko – Fortum dwukrotnie (!!!) otrzymało już negatywną decyzję w sprawie spalarni. Musimy to doprowadzić do końca.

Kilka dni temu uruchomiliśmy Licytacje: STOP wrocławskiej spalarni https://www.facebook.com/groups/283519236802250, zachęcamy do wystawiania licytacji i licytowania. Każda złotówka nam pomoże. Możecie nas też wspierać lajkami i komentarzami – to buduje zasięgi na FB.

Z góry dziękujemy!