Czeka nas trzeci etap walki ze spalarnią przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Pochłonie to kolejne dziesiątki tysięcy złotych Prosimy, nie bądź obojętna/y – dorzuć się do zrzutki https://zrzutka.pl/c6gsd6 Każda złotówka się liczy!

Pomóż nam walczyć z potężną korporacją! Tylko w ubiegłym roku Fortum zarobiło 3,8 mld EUR. Z tego aż ~500 mln EUR na swoich biznesach w rosji, gdzie ma 12 elektrociepłowni, a kolejne 52 kontroluje wspólnie z Gazpromem. To olbrzymi biznes. I wizja olbrzymich pieniędzy, które firma chce zarabiać także na spalaniu śmieci. Według dokumentów przedłożonych w toku postępowania przez samo Fortum, tylko na wrocławskiej spalarni firma w przeciągu całej eksploatacji planuje zarobić na czysto (czy raczej „na brudno”) ponad 3 mld zł!

Potrzebujemy wsparcia aby definitywnie zablokować spalarnię śmieci i inne szkodliwe instalacje w tym miejscu. Jedna tylko ekspertyza prof. Szewczyka kosztowała 18.300 zł, jedna skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego to 300 zł…

➡️ Wpłać na Zrzutkę: https://zrzutka.pl/c6gsd6
➡️ Przelej datek na konto: Stowarzyszenie Nasze Pawłowice i Ramiszów nr 31 1240 6768 1111 0010 3650 2344 (z dopiskiem: na cele statutowe)
Darowiznę na rzecz Stowarzyszenia można odpisać od podatku.

Protest jak dotąd kosztował ok. 100.000 zł – to składki mieszkańców, przedsiębiorców oraz środki własne Stowarzyszenia Nasze Pawłowice i Ramiszów. Olbrzymi wysiłek mnóstwa osób, którym z tego miejsca gorąco dziękujemy.

Zaszliśmy tak daleko i nie możemy się poddać! Każde 20, 50, 100 zł jest ważne. Gorąco prosimy o wsparcie!

— fot. zrzut z prezentacji Fortum dla inwestorów str. 4