Fortum nie dostało zgody na budowę spalarni śmieci pod Wrocławiem – donosi Wyborcza.pl Wrocław. Podkreślając, że to sukces, ale jeszcze nie ostateczny.

Wyborcza pisze oczywiście o odmowie wydania tzw. decyzji środowiskowej, co zostało podtrzymane przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. SKO tym samym potwierdziło, że „planowane przedsięwzięcie w rzeczywistości nie należy do przedsięwzięć związanych z działalnością przemysłową, a z gospodarowaniem odpadami, tzn. jest obiektem i instalacją do termicznego przekształcania odpadów”.

To jednak nie koniec sprawy. Rzecznik Fortum, komentując dla Wyborczej orzeczenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego, nie wyklucza odwołania się od decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Pozostaje też wątek dotyczący fatalnego miejscowego planu, który dopuszcza tu realizację szkodliwych przedsięwzięć. Plan ten został zaskarżony w WSA przez Gminę Długołęka, organizacje reprezentujące mieszkańców oraz indywidualnie przez mieszkańców. Czekamy na rozstrzygnięcie.

➡️ Więcej na ten temat w artykule:
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,28400721,budowa-splarni-smieci-pod-wroclawiem-firma-fortum-przegrywa.html