NADESZŁA CHWILA PRÓBY ‼️ Były deklaracje, czekamy na czyny! Dziś nadzwyczajna sesja Rady Gminy Wisznia Mała.

➡️ Link do transmisji sesji (start o 10:00):
https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/474/rada-gminy-wisznia-mala.htm

Przekonamy się czy Wójt i Radni skorzystają z okazji, aby definitywnie usunąć widmo spalarni lub innych uciążliwych instalacji, unieważniając miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Plan, który został uchwalony w przedziwnych okolicznościach, a umożliwił firmie Fortum procedowanie spalarni.

Wójt Gmina Wisznia Mała Jakub Bronowicki i Rada Gminy mogą to uczynić w bardzo prosty sposób – uznając skargę Gminy Długołęka i dokonując uchylenia mpzp na drodze tzw. samokontroli, przewidzianej w przepisach o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Wójt udowodni tym samym, że jego działania są uczciwe i ukierunkowane na dobro społeczne.

Niestety z projektu uchwały na dzisiejszą sesję (https://bip.wiszniamala.pl/api/files/35383) wynika, że Gmina Wisznia Mała nie zamierza pójść tą drogą… Niepokoi nas treść projektu uchwały. Dlatego pragniemy podkreślić, że nieustannie analizujemy i pamiętamy, jak i dzięki komu znaleźliśmy się w tej sytuacji.

Nadeszła chwila próby. Były deklaracje, czekamy na CZYNY. Czy Wójt i Radni uchylą uchwałę w ramach samokontroli i przychylą się do skargi, czy ją odrzucą i nie zmienią mpzp. Przekonamy się dziś… Zachęcamy do śledzenia przebiegu sesji.
(cóż to za chichot losu, że padło na rocznicę stanu wojennego)