Rozwiązaniem jest zagospodarowanie bioodpadów i budowa biogazowni. Dziękujemy za wspieranie naszego protestu od samego początku!

Komitet społeczny STOP wrocławskiej spalarni jest apolityczny, ale nie będziemy ukrywać, że są ruchy i osoby, które wspierają nasze działania praktycznie od samego początku. I jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni. Wśród nich Małgorzata Tracz, Robert Suligowski, Maciej Słobodzian, Teresa Bysiec oraz Marcin Adamcewicz z Partii Zieloni Wrocław.

Warto podkreślić, że to właśnie Zieloni jako pierwsi wyrazili zrozumienie dla naszego protestu i postulatów, pierwsi zaoferowali wsparcie. To nieocenione, bo nawet w środowiskach ekologicznych zdarza się jeszcze pogląd, że spalarnie to coś pożytecznego. Pokutują manipulacje, mity i błędne wyobrażenia, podsycane przez lobby film spalarnianych.

Wczoraj odbyła się konferencja Zielonych, podczas której ponownie padło jasno: NIE dla spalarni śmieci! Rozwiązaniem jest zagospodarowanie bioodpadów oraz budowa biogazowni. To naturalna konsekwencja programu Zielonych, którego ważnym filarem jest koncepcja miasta-ogrodu. Dziękujemy za ten ważny głos, nagrodzony zresztą na sali gromkimi brawami.

Przypomnijmy, że w listopadzie w Sejmie miało miejsce posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Środowiska, Energii i Klimatu na temat „Racjonalnej gospodarki odpadami w obiegu zamkniętym”, z naszym udziałem. Dzięki temu mieliśmy możliwość aby przedstawić nasze stanowiska. I to posiedzenie zostało zorganizowane właśnie z inicjatywy posłanki Małgorzaty Tracz z Zielonych.

➡️ Więcej na ten temat:
https://www.stopspalarni.pl/index.php/2022/11/14/nasze-stanowiska-zostaly-wysluchane/

Dziękujemy także innym politykom i członkom różnych organizacji za wsparcie i zrozumienie dla naszych postulatów, w szczególności Jacek Protasiewicz z Koalicja Polska, Klaudia Jachira z Koalicja Obywatelska, Piotr Rymarowicz i Paweł Głuszyński z Towarzystwo na rzecz Ziemi, Krzysztof Smolnicki z Fundacja EkoRozwoju, Radosław Gawlik i Paweł Pomian z EKO-UNIA, Julia Rokicka ze Stowarzyszenia Biorecykling, Piotr Uhle z Nowa Nadzieja i wiele, wiele innych.

Dziękujemy także samorządowcom za jasny głos sprzeciwu wobec forsowanej przez Fortum spalarni, w tym Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński, Burmistrz Trzebnicy Marek Długozima. Dziękujemy Radnym Magdalena Razik-Trziszka, Agnieszka Dobrzańska, Jerzy Puchacz, Jerzy Szczerbik, Janusz Papała, Arkadiusz Szydełko.

Dziękujemy!

Komitet społeczny STOP wrocławskiej spalarni
GminniAktywiści
Stowarzyszenie Nasze Pawłowice i Ramiszów
Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Wisznia Mała „Integracja”