Czy Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk pomoże mieszkańcom Wrocławia (i nie tylko) protestującym przeciwko budowie spalarni śmieci? Zapytaliśmy o to Pana Prezydenta podczas dzisiejszego live’a na Facebooku.


Tymczasem trwa ofensywa reklamowa firmy Fortum, w której mieszkańcy Wrocławia są perfidnie manipulowani. Fortum manipuluje w kampanii, że spalarnie są neutralne dla klimatu, pochłaniają CO2, wpisują się w Gospodarkę o obiegu Zamkniętym, a do tego nie ma dowodów naukowych na ich szkodliwe oddziaływanie na zdrowie (!).

Elementem wizualnym kampanii jest swoiste alter ego Prezydenta Jacka Sutryka oraz kot Wrocek wygrzewający się na grzejniku – to ewidentne puszczenie oka do Prezydenta Wrocławia. Tymczasem Prezydent w sprawie spalarni od wielu miesięcy nie podejmuje żadnych działań, ograniczając się do wydanego w maju 2021 roku apelu do Fortum o wycofanie się z budowy spalarni.

To za mało! Oczekujemy, że w obliczu manipulacyjnej kampanii Fortum, Prezydent Wrocławia wspomoże protestujących mieszkańców Wrocławia w tej nierównej walce Dawida z Goliatem.

Manipulacje Fortum punkt po punkcie obalamy w cyklu materiałów STOP MANIPULACJOM. Wykazujemy, że nawet badania naukowe, na które powołuje się samo Fortum, potwierdzają szkodliwość spalarni. Przywołujemy także Dyrektywy EU, które jednoznacznie zaprzeczają zmanipulowanym twierdzeniom Fortum.